Emine Nur Günay: 'Sizler yarınlarımızın teminatı, vatanın her bir karış toprağının tek mirasçılarısınız'

18 Mayıs 2017 - 14:54

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

     
948

Günay yayınladığı mesajda şu cümlelere yer verdi;
"Sevgili Gençler,
Sizler yarınlarımızın teminatı, vatanın her bir karış toprağının tek mirasçılarısınız. Aynı zamanda sizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, bizlerin en büyük umudu, attığımız her adımın, koyduğumuz her hedefin güvencesisiniz. Bu coğrafyada dünyaya gelmenin, Türk milletinin bir ferdi olmanın omuzlarınıza yüklediği sorumluluğun farkında olmanız; yalnızca ülkemizin geleceği için değil, bölgemizin ve hatta tüm insanlığın geleceği için çok önemli.
Tarihinizden ve geçmişinizden güç alırken, içinde bulunduğumuz yüzyılın bilişim ve iletişim teknolojilerinin çığır açıcı gelişmelerinden yararlanacak, ülkenize ve milletinize faydalı olabilmek için çok çalışacaksınız. 'Güçlü Türkiye' için Türkiye’nin 2023 hedeflerini iyi okumanız, 2053 ve 2071 vizyonunu iyi kavramanız gerekiyor. Sizlerin alanınızda donanımlı, yenilikçi, bilimsel ve araştırmacı ilkelerle daima çağa ayak uyduran gençler olarak yetişmenizi, geleceğin yerel değerlerine sahip çıkan, ezber bozan küresel oyuncular olmanızı arzu ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, siz gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz"

Eskisehir.net


ETİKETLER: eskişehir haber, eskisehir haber, eskişehir, eskisehir, haber, Prof. Dr. Emine Nur Günay

YORUMLAR