Eskişehir'de tombalacılara operasyon

18 Mayıs 2017 - 21:36

Eskişehir'de iş yeri açma ve çalışma belgesi bulunmayan bir adrese yapılan polis baskınında, kumar oynadığı belirlenen 59 şahsa toplam 13 bin 393 bin lira ceza kesildi. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalar neticesin

     
1641
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, İstiklal Mahallesinde faaliyet gösteren iş yeri açma ve çalışma belgesi bulunmayan bir işyerine, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile gece yarısı baskın düzenlendi. Adreste yapılan kontrolde, iş yeri içerisinde bulunan 1 adet tombala makinesi, 1 adet fan makinesi, çok sayıda tombala pulu ve tombala kartı, 1 adet televizyon, 2 adet güvenlik kamerası muhafaza altına alındı. Ayrıca tombala oynayan 59 şahsa 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun 34. Maddesi gereğince kumar oynamaktan 227 ‘şer lira olmak üzere toplam 13 bin 393 lira idari para cezası uygulandı. İşyeri ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiğinden zabıta ekiplerince mühürlenirken, mekan sorumlusu İ.A. ve R.K. isimli şahıslar hakkında TCK 228. Maddesi uyarınca "Kumar Oynamak İçin Yer ve İmkan Sağlamak" suçundan adli işlem yapıldı.
Öte yandan işyerinde bulunan, T.Ç. isimli şahsın yapılan GBT sorgulamasında yoklama kaçağı olduğu ve arandığı anlaşıldı. Şahıs hakkında gerekli işlemler yapıldı.

Eskisehir.net
ETİKETLER: eskişehir haber,eskisehir haber,eskişehir,eskisehir,haber

YORUMLAR