Masal Şatosu’nda yeni alanlar hizmete açıldı

13 Ekim 2017 - 12:16

Eskişehir’in turizm değerlerinden olan Masal Şatosu’nda oluşturulan yeni bölümler konukların ziyaretine açıldı.

     
323
Giriş katında ‘Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kanatlarının üç boyutlu olarak beğeniye sunulduğu Masal Şatosu’nda ayrıca Masal Tüneli tematik alanı içinde ziyaretçileri hoş sürprizler ve değişikler bekliyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in “Her şey çocuklar için” sözünü ilke alarak hizmetlerini yürüten Masal Şatosu yeni değişikliklerle ziyaretçilerini bekliyor.
Ziyaretçileri, şatonun giriş bölümünde artık Hezarfen Ahmet Çelebi’nin üç boyutlu kanatları karşılayacak. Masal Tüneli tematik alanı içinde, masalların tarih içindeki gelişimi, masal araştırmasına gönül veren yerli ve yabancı araştırmacılar, dünya masal kataloğunda yer alan Türk masallarının isimlerinin bulunduğu arkadan aydınlatılmış sütun dikkat çeken değişiklerden ve Masal Şatosu’ndaki kulelerin hikayesi, animasyon film ile Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kuleler arası uçuşuyla anlatılıyor. 
Değişikleri ilk olarak anaokulu çocuklarından oluşan gruplar gördü. Masal anlatıcıları yeni kostümleri ile çocuklara masalları sundular. Masal Şatosu’nda, masal seansları ve atölye çalışmalarının yanı sıra yeni yapılan çocuk sahnesinde oyunlar, konserler, sergiler ve film gösterimleri de gerçekleştirilecek. Açılan yeni bölümlerin tanıtımına katılan çocuklar bol bol masal dinleyerek eğlendiler 
Eskisehir.net
ETİKETLER: eskişehir haber,eskisehir haber,eskişehir,eskisehir,haber

YORUMLAR