Köpek cinayetinin sanığının yargılanmasına devam edildi

17 Şubat 2017 - 14:10

Eskişehir’de köpek meselesi yüzünden kavga ettiği bir kişiyi av tüfeği ile vurarak ölümüne sebep olan sanığın 18 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

     
1063
Edinilen bilgiye göre, Eskişehir’de 11 Ekim 2016 tarihinde Seyitgazi ilçesi Ayvalı köyünde çobanlık yapan U. K. ile H. İ. B. arasında ’köpek’ meselesi yüzünden tartışma çıkmış, H. İ. B. tarafından vurulan U. K olay yerine hayatını kaybetmişti.
Olay sonrasında açılan dava sonrasında sanığın yargılanmasına 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı. Davaya tutuklu sanığın yanı sıra U. K’nın yakınları ve avukatlar katıldı. Duruşmada tanıklar dinlendi. Sanık dinlenen eski kayınpederinin tanıklığını kabul etmediğini belirterek, "Ben eşimle 2 yıl ayrı yaşadım. Nikahımız devam ediyordu. Bu süreçte başka biriyle yaşamıştır" dedi. Duruşmada mütalaa veren savcı, cinayetin tahrik altında işlendiği gerekçesiyle sanığın 18 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken, mütalaa ya karşı avukatların savunma yapması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Eskisehir.net
ETİKETLER: eskişehir haber,eskisehir haber,eskişehir,eskisehir,haber

YORUMLAR