Eskişehir'e Gelip de Mutlaka Gezilmesi Gereken 7 Yer

     

1-Devrim Arabası


Devrim Arabası Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobilidir. Devrim Arabasının sergilendiği yer Eskişehir Tren Gar’ının ilerisindeki Tülomsaş  Fabrikası içerisinde yer alır. Arabanın bulunduğu alana giriş ücretsiz  olup mesai saatlerinde ziyarete açıktır.


2-Balmumu Heykelleri Müzesi


Balmumu Heykelleri Müzesi yerli ve yabancı birçok ünlü simanın balmumu heykellerini barındırıyor. Müzedeki heykelleri yakından inceleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. 


3-Kentpark


Eskişehir’in gözde yerlerinden biri olan Kentpark  Eskişehir otogarının hemen yanında bulunmaktadır. Eskişehir halkının uğrak yerlerinden biridir. İçerisindeki yapay plajla Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olup her yaştan insanın ilgisini çekmiştir.


4-Kurşunlu Camisi 


Şehrimizin en önemli tarihi yapılarından biri olan Kurşunlu Cami tarihi Odunpazarı bölgesinde yer almaktadır. Külliye Çoban Mustafa Paşa tarafından 1525 yılında yapılmıştır. Külliye içerisinde imaret, aşevi, kervansaray, şadırvan ,cami  birçok turistik yerler bulunmaktadır. 


5-Sazova Bilim Kültür Parkı 


Eskişehir –Kütahya yolu üzerinde buluna park 400 bin metrekarelik yere sahiptir. İçerisinde Bilim Deney Merkezi, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Amfi Tiyatro, Uzay Evi, Sualtı Dünyası, Hayvanat Bahçesi ve dinlenebileceğiniz restoran kahve evleri bulunmaktadır. Bir gününüzün Bilim Kültür Parkı’nda nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.


6-Tarihi Odunpazarı Evleri


Odunpazarı  Eskişehir’in en eski yerleşim yeridir. Selçuklu ,Osmanlı, Cumhuriyet Dönemi’ne ait birçok önemli eserin olduğu bölgede restorasyon yapılmış binalar dikkat çekiyor. Hediyelikçi dükkanlar butik otel ve birçok müzeyi orada bulabilirsiniz.


7-Porsuk Çayı ve AdalarSakarya Irmağının en uzun kolu olan Porsuk Çayı şehrimizin içinden geçer. Porsuk Çayı'nın tam kent merkezinden geçtiği bölgeye Adalar denir. Adalar’da çeşitli mekanlar kafeler restoranlar ve alışveriş merkezi bulunur.


ETİKETLER: eskişehir, Kentpark, Müze, Odunpazarı Evleri

YORUMLAR